Tanfolyamok 2019 szept-től
2019. szeptember 03. kedd, 07:13

FTC NŐI TORNA SZAKOSZTÁLY

Tanfolyamaink 2019 szeptember 2. -tól

Az FTC Női Torna Szakosztálya szeretettel várja vissza régi tanfolyamos tornászait a szokott rend szerint szeptembertől.

Ugyancsak örömmel várjuk új érdeklődők jelentkezését tanfolyamainkra.

A foglalkozásokra egész évben folyamatosan be lehet kapcsolódni, ha a létszám megengedi.

Helyszín:  FTC Népligeti Tornacsarnok, Budapest, X. ker. Vajda Péter utca (99-es autóbusz megállójánál)

Mini torna  1,5 -  4 éveseknek

Mini torna 1,5 éves kortól -4 éves korig  kislányok és kisfiúk részére

hétfő  9:00-9:45 és péntek ( alkalmanként 9-9.45)

Első foglalkozás: 9.-én hétfőn!

Tanfolyamvezető: Kovácsné Farkas Katalin  30 /383-2159

A Mini tornafoglalkozásokon a gyerekek életkorának megfelelően épülnek fel a mozgás elemei, fontos szerepet kapnak a nagy- és finom motorikus mozgásokat fejlesztő gyakorlatok.

A gyakorlatok, játékok fejlesztik a gyerekek koordinációját, ügyességét, erejét, rugalmasságát.

A különböző mozgáshelyzetek sikeres megoldásaiban, az új helyzetek kipróbálása közben fejlődik önbizalmuk. A legtöbb kicsi számára ez az első hely ahol a szocializáció elindul.

A szülők megfigyelhetik gyermekeiket, hogyan viselkednek társaságban, hogy viselkednek váratlan helyzetekben, láthatják, hogy kortársaikhoz képest megfelelően fejlődik-e mozgásuk, hajlandó-e, képes-e irányított gyakorlatokat végrehajtani, valamint figyelmét rövid ideig egy dologra összpontosítani. Erre az órára már 18 hónapos kortól várjuk a gyerekek jelentkezését.

FIGYELEM!

Szeptember 6.-án 9.-én és 11-én lehet jelentkezni az iskolás tanfolyamos csoportjainkba.

Új jelentkezőket 12 éves korig tudunk fogadni.

A várható túljelentkezések miatt szeptember 15.-én a jelentkezéseket lezárjuk, és az iskolás tanfolyamos csoportba felvettek névsorát közzétesszük.

Eddig az időpontig nem fogadunk havi díj befizetéseket sem. A felvetteknek is csak ezután kell befizetni a szeptemberi tagdíjat.

Az erről szóló tájékoztató itt:

Tájékoztató az FTC Női Torna Szakosztály tanfolyamos csoportjaiba járók részére

Ez a szakosztályi hirdetmény letölthető innen pdf formátumban

Rólunk ír a ZÖLD - FEHÉR magazin
2019. augusztus 01. csütörtök, 14:54

A "zöld és fehér" magazinban újra megjelent tornászainkról egy cikk.

A cikk letölthető innen pdf formátumban.

NYÁRI TORNA TÁBOR 2019
2019. június 12. szerda, 07:30

TORNÁZNI ÖRÖM!

TÁJÉKOZTATÓ AZ FTC NŐI TORNA SZAKOSZTÁLYÁNAK

NYÁRI TORNA TÁBORÁRÓL   2019

Általános iskolás korú lányok részére ( 7 - 14 éves lányok )

Torna alapok oktatása sok játékkal, szép környezetben szakedzők irányításával.

6. hét     augusztus 12 - 16

Helyszín: FTC Népligeti Sporttelep és Tornacsarnok ( 1101.Budapest, X. Vajda Péter utca 48.)

A tábor napirendje: 9-16 óráig

Legkorábban reggel 8 órára lehet hozni a lányokat, és legkésőbb ½ 5-kor kell elvinni őket!

Edzés:      9-1130-ig

Ebéd:       12 - /a sporttelepen a Liget Étteremben/

Pihenő:     13-14-ig

Edzés:      14-16-ig

A tábor díja:

19 000 Ft/ hét /ebéddel ( A szakosztályban tornázóknak kedvezményt adunk.)

Kérjük, hogy az alábbi felszereléseket hozzák magukkal a lányok:

-      napi 2 dressz

-          tornacipő

-          tisztálkodási eszközök

-          játék, könyv, társasjáték. ( pihenő idejében)

Jelentkezés és további információk:

-      személyesen:     FTC Női Torna Szakosztály edzőinél

-      telefonon          Kiss Melinda, edző: +3620/240-5685

-      a jelentkezési lapok leadásával, vagy az alábbi e-mail címen:  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

A tábor tudnivalói a Szakosztály honlapján, és Facebook oldalán olvashatók, innen a jelentkezési lap is letölthető

MINDEN TORNÁZNI, MOZOGNI SZERETŐ KISLÁNYT SOK SZERETTEL VÁRUNK!

Ennek a kiírásnak a letöltése pdf formátumban.

Jelentkezési lap letöltése pdf formátumban.

Sikeres szezonkezdet 2019
2019. március 09. szombat, 19:03

Női Szakosztályunk tornászai is elkezdték az idei versenyszezonúkat.

Hétvégén a Budapest Bajnokságokat rendezték meg a másodosztályú bajnokságokban.

Mindhárom korosztályban indítottunk csapatot, összesen 17 tornászunk szerepelt az egyéni versenyeken.

Örömmel számolhatunk be arról, hogy kiválóan kezdődött az évad, ezt bizonyítja az 5 bajnoki cím, és mellé a 7- 7 ezüst és bronzérem is.

Budapest Bajnok lett a Serdülő csapat, a serdülő egyéni összetettben Petőházi Szonja, gerendán Deli Léna.

Az Ifjúságiaknál Keserű Kata korláton, míg a felnőtteknél Botházi Orsolya talajon nyert aranyat.

A serdülőknél Léna és Szonja több szeren is érmes lett, rajtuk kívül Farkas Dorottya is két ezüstöt nyert.

Az Ifi csapat a dobogó második helyén végzett, a legeredményesebb versenyzőnk Keserű Kata volt 1 arany és 2 ezüstéremmel. Ezüstöt nyert Hauk Korina korláton, Fülöp Anna pedig bronzot ugrásban.

A Felnőtt csapatunk bronzérmes lett, legjobbunk most Botházi Orsi volt, a talaj bajnoki címe mellé két bronzot is szerzett.